АГРО Стимул

[ ... ] Товары
Перейти к оформлению заказа
VirtueMart
Ваша корзина пуста.

Удобрення ягідних культур

 

  Купити мінеральні добрива Ви можете в нашому інтернет магазині АГРОСТІМУЛ в рубриці Добрива.

  На Півночі України найбільш сприятливі умови для вирощування ягідників. До ягідних культур відносяться багаторічні рослини: смородина, агрус, малина, суниця і полуниця..

  При закладці ягідників на дерново-підзолистих грунтах потрібне застосування великих доз органічних добрив (5-15 кг/м2), які вносять в посадкові ями.

  Крім основної заправки й підгодівлі органічними і мінеральними добривами, часто застосовується підгодівля бором, міддю, марганцем, молібденом, цинком.

  Для осінньої посадки ями готують за 2-3 тижні, а для весняної - з осені.

  Чорна смородина

  Чорна смородина у весняний період схильна до заморозків, тому для неї підбирають ділянки, де цей вплив виявляється найменшим. Хоча чорна смородина віддає перевагу зволоженим родючим грунтам, перезволожені ділянки для неї непридатні. Грунтові води повинні залягати не ближче 1 -1,5 м від поверхні. Якщо цього немає, то смородину необхідно висаджувати на грядках або гребенях.

  При достатньому щорічному внесенні органічних добрив чорна смородина успішно росте на грунтах різного механічного складу, але воліє середньо-або легкосуглинкові грунти. Для хорошого розвитку кореневої системи грунт повинен мати потужний орний шар (45-60 см) і достатнє забезпечення вологою в літні місяці. Кислі грунти вапнують раз на 5-7 років з розрахунку 0,4-0,6 кг/м2.

  Для отримання високих врожаїв ягідників їх необхідно щорічно добре удобрювати. Купити добриво Ви можете в нашому інтернет магазині АРОСТИМУЛ. У перший вегетаційний період, якщо грунт добре удобрений при посадці достатньо внести навесні тільки азотні добрива з розрахунку 7-10 г на кущ, а восени – фосфорні та калійні добрива в дозі P6-10K6-10 (г на кущ).

  При удобренні дорослої смородини хорошу дію надає внесення органічних добрив. Кількість внесених добрив залежить від природної родючості грунту і ступеня попередньої її заправки. На слабоокультуренних грунтах щорічно вносять по 5-6 кг/м2 органічних добрив, на среднеокультуренной - по 4-5 кг/м2 через рік і на добре окультурених-по 4-5 кг/м2 через 2 роки.

  Так як свіжий гній безпосередньо під смородину використовувати не можна, то разом з ним вносять і мінеральні добрива з розрахунку N20-25P30-40K25-30 (г на кущ). Якщо кущі розвиваються недостатньо добре, то їх потрібно підживити органічними і мінеральними добривами, краще в рідкому вигляді.

  Гнойова жижа, пташиний послід, фекалії, коров'як є кращими матеріалами для рідкої підгодівлі. Пташиний послід розводять водою в 10-12 разів, фекалії - в 6-8 разів, коров'як і гнойову рідину - в 4-5 разів. На кожен кущ витрачають по одному відру розчину, який вносять у борозенки, нарізані по обидві сторони куща на глибину 8-10 см.

  Першу підгодівлю органічними добривами краще проводити після цвітіння, другу - фосфорно-калійними добривами - після зняття врожаю (P10K10, г на кущ). Підживлення після цвітіння сприятливо діє на формування ягід, а після зняття врожаю - на підготовку рослини до зими і формування квіткових бруньок для майбутнього врожаю. У разі нестачі магнію та мікроелементів у підживлення корисно вносити магнієві добрива 1%-й концентрації та борні, марганцеві та молібденові добрива (2-5 г на 10 л води).

  Червона смородина

  Обробляти червону смородину можна на різних типах грунтів, найкраще на легких. Для неї найбільш придатні слабокислі або нейтральні грунти.

  Смородина дуже чутлива до хлору, тому під неї краще вносити сірчанокислий калій або деревну золу. Потреба червоної смородини в фосфорі досить низька. Його вносять у вигляді суперфосфату (25-40 г/м2) один раз на 3-4 роки. Потреба в азоті і калії у смородини така ж, як і у агрусу.

  Агрус

  Агрус росте краще всього на добре прогрітих, помірно зволожених, незатінених ділянках. При достатньому внесенні органічних добрив він плодоносить на грунтах різного механічного складу (від супіщаних до глинистих). Органічні добрива (гній, компост) вносять в ями восени або навесні при посадці.

  Агрус негативно реагує на внесення добрив, що містять хлор, тому під нього краще вносити безхлорні форми добрив, такі, як сірчанокислий калій. На легких грунтах агрус часто відчуває нестачу магнію. На таких грунтах при вапнуванні вносять доломітове борошно, що містить магній. Для більш швидкого усунення недоліку магнію використовують сульфат магнію в дозі 50 г/м2. Під агрус слід вносити мінеральні добрива в дозі N6-8P5-8K7-12 (г/м2) або плодово-ягідну суміш з розрахунку 100-120 г/м2.

  Малина

  Добре росте і плодоносить лише на багатих поживними речовинами, пухких і добре зволожених грунтах. У низинах малина страждає від надлишку вологи і весняних заморозків.

  Дуже піднесені місця також не придатні для обробітку малини, так як взимку звідти сніг здувається вітром і пагони підмерзають, а навесні і влітку стікає снігова і дощова вода, що веде до швидкого пересихання грунту.

  Якщо на ділянці грунт недостатньо родючий і з неглибоким орним шаром, то для кожного куща на місці посадки викопують яму глибиною і шириною 30-40 см, засипають її більш родючою землею і додають органічні добрива або перегній. Крім того, в кожну яму вносять фосфорно-калійні добрива, ретельно перемішують їх з грунтом і тільки після цього садять малину.

  Для отримання хороших урожаїв малину необхідно удобрювати щорічно. Кращим органічним добривом для неї є перепрілий гній, який вносять восени або ранньою весною з розрахунку 3 кг/м2. Дозу розраховують не на всю площу ділянки, а тільки на угноєну смуги шириною 0,7-1 м від куща. В основну заправку вносять азотні, фосфорні та калійні добрива з розрахунку N5-7P3-4K6-8 (г/м2). Добрива вносять навесні при першому розпушуванні. Після цього міжряддя мульчують соломистим гноєм або торфом (5-6 кг/м2). Азотні добрива можуть бути замінені добре перепрілими компостами (10 кг/м2), фосфорні та калійні - деревною золою (100-150 г/м2).

  У золі міститься значна кількість елементів живлення (калій, фосфор, кальцій, мікроелементи), які знаходяться в легкорозчинної формі; крім того, вони легко вимиваються опадами. Тому золу зберігають у закритих ємностях або під дахом. Вносять золу як перед посадкою, так і під час росту малини, при обробці грунту.

  Крім зазначеної кількості добрив, в період формування зав'язей у вигляді підгодівлі вносять мінеральні добрива з розрахунку N8-10P10-12K8-10 (г на відро води-10 л) або розбавлені органічні добрива (пташиний послід, коров'як, фекалії, гнойова жижа) при нормі витрати одне відро на 4-6 кущів.

  Суниця

  Найбільші врожаї суниця дає на середніх легкосуглинистих грунтах із застосуванням органічних добрив. На піщаних грунтах органічні добрива треба вносити систематично, так як вони швидко минерализуются і легко вимиваються в нижні шари грунту, де немає коренів суниці. Грунт має бути помірно вологим, структурним, пухким, багатим поживними речовинами, з гарною водопроникністю, без застою води на поверхні.

  Ріст і плодоношення суниці залежать від удобрення грунту. За місяць до посадки вносять органічні добрива (4-6 кг/м2) і фосфорно-калійні (Р8-10К8-12 г/м2).

  Суниця погано росте на сильнокислому грунті, тому його потрібно вапнувати. Вапняні матеріали розкидають з розрахунку 0,3-0,7 кг/м2 і перемішують з грунтом.

  На присадибній ділянці і в колективному саду застосовують насамперед органічні добрива - гній, перегній, компост, торф. Вони збагачують грунт поживними речовинами, поліпшують його структуру і фізичні властивості. Кращим органічним добривом є напівперепрілий гній або перегній. Не можна використовувати свіжий соломістий гній, тому що він погано перемішується з грунтом. Хорошим добривом є компости.

  Суницю можна підгодовувати гноївкою. Її зазвичай вносять до лав в перший раз перед цвітінням рослин, а в другій - після збору ягід. Перед використанням гнойову рідину розбавляють водою в 3-5 разів, а пташиний послід - в 10-12 разів.

  Для внесення рідких добрив між рядами роблять борозенки на відстані 15-20 см від рослин. На 3-4 м гряди витрачають одне відро цих добрив. Можна використовувати і сухий пташиний послід (200-300 г/м2).

  Для отримання високих врожаїв суниці вирішальне значення має основна заправка грунту, здійснювана перед посадкою рослин. Така заправка добрив має ряд істотних переваг: до посадки легше розкидати добрива, а потім перекопати ділянку, і забезпечується кращє закладення добрив у грунт.

  На другий рік після збору ягід вносять мінеральні добрива. На добре заправленій органічними добривами ділянці застосовують азотно-фосфорно-калійні добрива в дозі N2P2K3 (30 г/м2 плодово-ягідної суміші або 10-20 г/м2 нітрофоски). На малоокультуренних або недостатньо заправлених ділянках дозу мінеральних добрив можна збільшити в 1,5-2 рази.

  На третій і в наступні роки після посадки слід вносити навесні азот 3-6 г/м2, після збору ягід - азотно-фосфорно-калійні добрива в дозі N2-3P2-3K2-4 (г/м2). Азотні добрива, внесені навесні, прискорюють ріст рослин, а восени сприяють закладці квіткових бруньок для врожаю майбутнього року.

  При обмеженій кількості внесених органічних добрив і золи під час бутонізації та цвітіння рослин хороші результати дає некореневої підживлення мікроелементами (бор, мідь, цинк, молібден) з розрахунку 1-3 г на відро води.

  Купити все необхідне (в тому числі добриво) для дачі, саду чи городу Ви можете в нашому інтернет магазині АГРОСТІМУЛ

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Каталог TUT.BY Каталог сайтов Всего.RU
Мы в Google+